Jak powstaje dobry chleb?

W starożytnym Rzymie lud domagał się „chleba i igrzysk”, znane od stuleci chrupiące wypieki i dziś nie tracą na znaczeniu. Każdy ma swój ulubiony gatunek pieczywa: pszenny, żytny, graham, razowy z nasionami. Podobnie jak każdy piekarz, w którymś się specjalizuje. Niedawno obchodziliśmy dzień św. Klemensa, patrona piekarzy i cukierników, którzy – gdy większość z nas smacznie śpi – wypiekają pyszne chleby i bułki. W sam raz na pierwsze czy drugie śniadanie!

Praca mistrzów piekarnictwa wymaga wiedzy, doświadczenia i… serca. Każdej nocy grupa doświadczonych piekarzy przygotowuje ciasta, mieszając składniki w dzieżach. Do ciast dodajemy naturalne zakwasy żytnie lub podmłody (rozczyny), a na koniec ziarna i inne naturalne dodatki.

Gdy ciasta są gotowe, dojrzewają i odpoczywają na stołach, w kęsach. Po uformowaniu bochenki rosną, by za moment trafić do pieca, gdzie wypiekane są na rozgrzanych płytach hertowych. Skórka się złoci i nabiera połysku, pachnie w całej piekarni! Kolejny etap to studzenie, krojenie i pakowanie – tak przygotowane chleby wędrują do sklepów na całym Dolnym Śląsku.

Obok wyselekcjonowanych naturalnych składników i doświadczenia piekarza, istotna jest …cierpliwość. W Pasol-Paco stawiamy na smak i zdrowie, dlatego pielęgnujemy jakość wypieków i każdego dnia dzielimy się z Państwem tym, co najlepsze – prawdziwym, zdrowym chlebem. Na co dzień i od serca!

 
Top