Bakterie na zdrowie

Nasze chleby wypiekamy z mąki, wody, soli i zakwasu – tyle wystarczy, by upiec smaczne pieczywo. Historia dobrego, prawdziwego chleba to w gruncie rzeczy opowieść o zakwasie, dlatego dbając o najwyższą jakość i wyborny smak chleba każdego dnia z niezwykłą starannością dbamy o nasz zakwas.

Ten podczas fermentacji powoduje wyrastanie i spulchnianie chlebowego ciasta, w naturalny sposób konserwuje, a zawarte w nim bakterie kwasu mlekowego eliminują związki rakotwórcze z pieczywa: azotany, azotyny i toksyny pleśniowe. Kwas mlekowy w żytnim chlebie poprawia przyswajanie wapnia i żelaza, łagodzi też schorzenia żołądka oraz stany zapalne jelita grubego.

Pyszne i zdrowe pieczywo to nasza pasja. Wiemy, że bez dobrej mąki nie powstanie dobry chleb, stąd nasza dbałość o najwyższą jakość składników, jakie wykorzystujemy do przygotowania naszych czy to chrupiących, czy słodkich wypieków.

Stale korzystamy z dobrodziejstw natury, siły tradycji, ale też śledzimy najnowsze trendy, by dzielić się z Państwem chlebem najwyższej jakości. Najchętniej wypiekamy bochenki z mąki pełnoziarnistej, razowej – żytniej i pszennej. Pieczywo z takiej mąki nie tylko smakuje wybornie, ale ma także mnóstwo prozdrowotnych właściwości. Dobry chleb najlepiej smakuje z samym masłem, a jego zbożowy aromat przywodzi na myśl najlepsze chwile dzieciństwa. Warto o tym pamiętać nie tylko w wakacje!

Top